SAKRIJ BANER PRIKAŽI BANER

Iveco trijumfovao na reliju Dakar 2016 OBJAVLjENO 31/01/2016

Nakon priznanja za vozila Eurocargo " Internacionalni Kamion 2016. godine " i Magelys "Internacionalni Autobus
( Visoko turistički ) 2016. godine", Iveco trijumfuje na reliju Dakar 2016.

Tri Iveco kamiona u Top 5: izuzetni rezultati za Iveco vozače. Holandski vozač Gerard de Rooy, u svom Iveco Powerstar-u, trijumfovao je u jednom od najtežih izdanja u istoriji Dakar-a.
Ovo je druga pobjeda De Rooy-a u Dakaru u kategoriji kamiona. Na kraju takmičenja, holandski prvak posvetio je pobjedu svom belgijskom navigatoru, Jurgen Damen-u, koji je preminuo prošle godine. Na podijumu na trećem mjestu završio je Federico Villagra, "El Coyote", otkriće ovog izdanja. Argentinac u svom Iveco Powerstaru, bio je podržan od miliona lokalnih navijača, na tržištu na kojem je Iveco lider.
Ton van Genugten završio je peti u svom Iveco Trakker-u. On je drugo veliko otkrovenje Dakar-a 2016.: dok je on bio jedan od dva brza servisa za kamione koji su bili podrška za timove - De Rooy, Villagra i Loprais - uspio je da se održi među vodećim takmičarima i na kraju prođe kroz cilj peti. mjesto , propustivši da završi na prvom mjestu jer je zastao da pomogne drugom timu, demonstrirajući divan duh Iveco tim-a.
Španac Pep Vila, za volanom drugog Iveco Trakker-a, zauzeo je deseto mjesto. Stručni Španski vozač, sada na svom šestom Dakar-u sa Ivecom i petom sa timom De Rooy, borio se do kraja i završio trku u najboljih deset.
Dakar utrka također je bila odlična prilika Iveco-u da istakne performanse svojih motora Iveco Cursor 13, proizvedenih u Bourbon Lancy u Francuskoj i posebno pripremljen za trku u FPT Industrial R & D centru u Arbonu, Švajcarska, poznatim po njihovim performansama i trajnosti, pokrećući najnoviji uspjeh Iveco-a u reliju. Izdanje 2016 sa 9.000 km na južnoameričkim putevima je bio savršen da se prikažu svestranost i snaga Iveco kamiona.